Stopařka Lenka IV

26. dubna 2013 v 19:00 | Honza
Když tak jely, povídaly si o stopování a žena za volantem vyprávěla, jaké stopování bylo ještě za komunistů, jak se hodně stopovalo a hodně stavělo a že v dnešní době je to hrozné a že Lenku obdivuje, že nemá strach. A pak dodala, že ji zastavila jen, protože to stopařům a řidičům dluží za léta svého stopování. Lenka měla s té ženské dobrý dojem. Moc toho sama nenamluvila, ale na otázky ráda odpovídala.

Za nějakou hodinku dojely do cílové stanice a Lenka vystoupila a poděkovala. Vytáhla si cigaretu, zapálila si a sedla si na obrubník (ráda kouřila v sedě). Až dokouřila, uviděla kousek od sebe Potraviny. Zašla si tedy koupit něco malého na snídani a taky vodu, ať má celý den co pít. Nakoupenou vodu si strčila do batohu a koblihu si nechala v sáčku a když vyšla zpátky na ulici koblihu ihned zdlabala.
Za další dvě hodiny dvěma různými, bezproblémovými stopy, dojela do Šumperka.

Byla ráda, že dojela zrovna tam, dlouho dobu už tady nebyla. A tak zamířila do kavárny, kde se ji minule líbilo. Jakmile k ni došla uviděla, že ji zavřeli. Smutně se otočila a pomalou procházkovou rychlostí šla na Šumperské náměstí Míru. Vešla do první kavárny, které si všimla, sedla si tam a otevřela svoji oblíbenou knihu.
Kavárna se ji zalíbila. Byla elegantní, ve zlato-mramorovém hotelovém lobby stylu. Byl tam krásný dřevěný klavír, který jí zaujal nejvíce, chvíli na něj koukala, než se vrátila ke své četbě. Po hodině se však začala nudit. Vyhlédla z okna a měla sto chutí jít ven, někam do parku. Tak tedy zaplatila a odešla.

Procházela se ještě několik hodin po parku a po městě a pak se šla najíst do restaurace, protože už dostala hlad. Byla trochu zklamaná, dnešní výlet stal za zlámanou grešli oproti ostatním, ale přesto byla ráda, že zase jela vstříc dobrodružství a intuice ji říkala, že ještě něco zažije. Trochu ji to děsilo, protože to byl pocit mrazivý víc než příjemný. Ale měla ráda výzvy, takže se nebála. Rozhodla se tedy, že chytne dalšího stopa a uvidí, kam ji to dovede.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama